Przedstawienie profilaktyczne „Kto jak nie ja”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 grudnia 2017

11 grudnia 2017 r. uczniowie z klas III – VII Szkoły Podstawowej w Mieszałkach wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym zatytułowanym „Kto jak nie ja”, przygotowanym przez Teatr Kurtyna z Krakowa.

Spektakl opowiadał historię chłopca, którego ojciec zmuszony był wyjechać do pracy za granicą, a on sam nie mogąc poradzić sobie z brakiem jednego z rodziców, popada w tarapaty, przestaje się uczyć i zaczyna brać narkotyki. Matka chłopca nie może dotrzeć do syna, a jego zachowanie i problemy w szkole, odbijają się na jej zdrowiu.

Inscenizacja ukazała, że w tak trudnej dla dziecka sytuacji nie należy wybierać złej drogi, lecz poszukać pomocy wśród przyjaciół. Chłopcu pomaga bowiem koleżanka z klasy, najbardziej lubiana w szkole uczennica i dzięki jej działaniom, trudna dla głównego bohatera sytuacja kończy się dobrze.

Spektakl ten opowiadał o żmudnej drodze budowania swojej wartości oraz właściwych relacjach z otaczającym młodego człowieka otoczeniem. Zrealizowano w nim podstawowe zasady programu profilaktyki dla dzieci i młodzieży. Wszyscy uczniowie obejrzeli go z ogromnym zainteresowaniem, a także zrozumieniem problemów głównego bohatera.

Przedstawienie mogliśmy obejrzeć dzięki Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie gminy Grzmiąca oraz jej pełnomocnikowi, pani Jadwidze Bierkowskiej.

Autor: Danuta Jankowska, Julia Sykuła klasa VI (30)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Kto jak nie ja''

  Przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Kto jak nie ja''

 • Powiększ zdjęcie Uczeń klasy VII wziął udział w przedstawieniu profilaktycznym

  Uczeń klasy VII wziął udział w przedstawieniu profilaktycznym

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie klas III - VII ogladają przedsatwienie

  Uczniowie klas III - VII ogladają przedsatwienie