Matematyka w wierszach i rymowankach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 lipca 2020

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Iwinie w dniu 28 stycznia 2020 roku został ogłoszony konkurs dla rodziców uczniów klas IV - VIII. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny. Obejmował przedmioty: matematyka i język polski. Zadaniem rodziców było przygotowanie krótkiej formy literackiej związanej z matematyką, nauczaniem lub uczeniem się matematyki. Utwór miał zachęcać do uczenia się matematyki lub ułatwiać zapamiętywanie pojęć, zasad, metod, procedur związanych z edukacją szkolną. Prace konkursowe należało dostarczyć do 6 marca 2020 roku. Niestety na konkurs wpłynęły tylko dwie prace.

W dniu 9 marca komisja w składzie: Karolina Lachowska - Majchrzak (n-l języka polskiego), Anna Purgal (n-l edukacji wczesnoszkolnej) i Beata Dziuba (Radna Gminy Grzmiąca) dokonała oceny prac. Kryteria oceny skupiały się głównie na: zgodności z tematyką, twórczym charakterze utworu, poprawności stylistycznej i językowej, związku tytułu utworu z treścią, poziomie literackim pracy, samodzielności i oryginalności wiersza/rymowanki/ wyliczanki. I miejsce otrzymał pan Robert Grelewski i II miejsce otrzymała pani Monika Mejer.

W marcu miał się odbyć "Dzień Matematyki" jednak z powodu COVID - 19 ten dzień się nie odbył oraz nie odbyło się podsumowanie konkursu dla rodziców. Rodzice mieli otrzymać dyplomy okolicznościowe i nagrody rzeczowe. Myślę, że nadejdzie taka chwila aby wręczyć te dyplomy i nagrody. Chciałabym podziękować rodzicom, którzy wykazali się zaangażowaniem.

 

                                                                                                   Organizator konkursu - Beata Laube nauczyciel matematyki

Autor: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Iwinie (27)

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Dyplom za zajęcie I miejsca

    Dyplom za zajęcie I miejsca

  • Powiększ zdjęcie Dyplom za zajęcie II miejsca

    Dyplom za zajęcie II miejsca