Podsumowanie rewitalizacji społecznej

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 września 2020

W miniony weekend w Sołectwie Grzmiąca oraz Wielanowo odbyły się pikniki podsumowujące działania związane z rewitalizacją społeczną.
W piątek, 28 sierpnia Sołtys Sołectwa Grzmiąca Grażyna Pawłowska, będąca Liderem grupy inicjatywnej wraz z Wójtem Gminy Grzmiąca Patrykiem Makowskim dokonali uroczystego otwarcia „Lawendowego Wzgórza”.
Mieszkańcy pod koniec zeszłego roku, podczas spotkań animacyjnych postawili na poprawę estetyki placu w centrum miejscowości Grzmiąca. W ramach zadania usunięto wieloletnie i nieestetyczne nasadzenia, do ziemi trafiło łącznie ponad 450 nowych sadzonek, wyposażono plac w ławki wypoczynkowe i nowe kosze na śmieci. Wykonano także nowy chodnik a stary zmienił swoje oblicze co bez wątpienia ułatwi dotarcie do budynku użyteczności publicznej.

Inicjatywy rewitalizacyjne w Sołectwie Wielanowo realizowane były w dwóch miejscowościach: w Wielanowie i Boleszkowicach.
W sobotę, 29 sierpnia Zastępca Wójta Aleksandra Lachowska, Lider grupy Aleksandra Cygan oraz mieszkańcy wspólnie świętowali pomyślne zakończenie działań rewitalizacyjnych. W Boleszkowicach postawiono nową altanę oraz dokonano nowych nasadzeń, oddzielając plac rekreacyjny od drogi. Natomiast w miejscowości Wielanowo odnowiono istniejącą wiatę rekreacyjną, doposażono ją w rolety oraz lampę grzewczą, dzięki czemu będzie to całoroczne miejsce spotkań i integracji dla mieszkańców.

Podczas pikników w obu sołectwach nie zabrakło pysznych domowych wypieków, smakołyków z grilla oraz dobrej zabawy.

 

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (5)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Zdjęcie centrum Grzmiącej

  Zdjęcie centrum Grzmiącej

 • Powiększ zdjęcie Oficjalne otwarcie Lawendowego Wzgórza

  Oficjalne otwarcie Lawendowego Wzgórza

 • Powiększ zdjęcie Rewitalizacja w Boleszkowicach

  Rewitalizacja w Boleszkowicach

 • Powiększ zdjęcie Integracja mieszkańców

  Integracja mieszkańców

 • Powiększ zdjęcie Rewitalizacja w Wielanowie

  Rewitalizacja w Wielanowie