Archiwalna strona Gminy Grzmiąca

Silny mróz - Apel

4 stycznia 2016

Apel o zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące pomocy: bezdomnych, dzieci, osoby starsze lub będące pod wpływem alkoholu. Tel. alarmowe 997, 112 lub 986.

W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami powietrza IMGW nadal ostrzega przed silnymi mrozami na terenie województw (zachodniopomorskiego oraz mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i pomorskiego). W dzień temperatura może wynieść do -15°C, natomiast w nocy może spaść lokalnie do -24 C. Należy pamiętać, że temperatura odczuwalna jest znacznie niższa, dlatego też musimy dostosować rodzaj odzieży do panujących na zewnątrz warunków oraz ograniczyć przebywanie na otwartej przestrzeni w najzimniejszych momentach doby.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby potrzebujące pomocy, głównie: bezdomnych, dzieci, osoby starsze lub będące pod wpływem alkoholu. Nie możemy być obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. O każdej niepokojącej sytuacji należy poinformować służby ratownicze – tel. alarmowe 997, 112 lub 986.