Kinga potrzebuje pilnej rehabilitacji

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Kinga, wydaje się że to uśmiechnięta dziewczynka. Niestety jest chora na bardzo rzadką chorobę - Zespół Angelmana. Ten uśmiech jest objawem choroby. Jak w wielu wypadkach chorób genetycznych jest to przypadek nieuleczalny. Chorobie towarzyszą m.in liczne objawy neurologiczne - niepełnosprawność intelektualna, padaczka, zaburzenia koordynacji ruchowej ciała. Dziewczynka nie mówi i ma problemy z chodzeniem. Jej rodzice robią wszystko, by mogła, jak inne dzieci bawić się, samodzielnie poruszać i komunikować się z otoczeniem.

- Na chorobę naszej córki nie ma, niestety, lekarstwa lepszego od ciągłej rehabilitacji prowadzonej przez wielu specjalistów - mówi mama dziewczynki Iwona Wachnik. Jedyną możliwością jest ciągła specjalistyczna rehabilitacja, która daje szanse spowolnienia każdej minuty podczas której choroba się posuwa dalej. Niestety nie ma już pieniędzy na rehabilitację. W ramach NFZ rehabilitacja jest niewystarczająca dlatego staramy się uzupełniać odpłatnie.

Kinga ma wspaniałą rodzinę, która zrobi dla niej wszystko. Od 2008 roku własnymi siłami zbierali pieniążki na kolejne turnusy rehabilitacyjne, po których Kinga wracała w lepszym stanie. Jednak kwota pieniężna za każdy turnus (minimum 3 razy w roku), to coraz większy kłopot finansowy. Rodzina pomału traci nadzieję, że znajdzie się ktoś kto im pomoże. Rodzice chcą tylko jeden turnus już w listopadzie br.

Zespół Angelmana to rzadka choroba genetyczna, którą cechują zmiany w funkcjonowaniu układu nerwowego, upośledzenie umysłowe, niecodzienny sposób poruszania się, a także dysmorfie twarzy. Przebieg ciąży jest prawidłowy, a dzieci rodzą się dobrze rozwinięte. Mają właściwą masę ciała i odpowiednią jego długość. Pierwsze niepokojące objawy, związane z zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego, obserwuje się między 6., a 9., sporadycznie do12. miesiąca życia. Dzieci mają poważne trudności z mową. Niestety jest to choroba nieuleczalna.

 

Dlatego apel do Państwa, naszych dobroczyńców. Nie pozostańmy obojętni na taką prośbę. Warto doceniać i wspierać rodziny, które dają z siebie wszystko by pomóc własnemu dziecku.

Prosimy o pomoc w momencie gdy jest to już prawdziwą ostatecznością.

 

WAŻNE

Fundacja Zbieramy Razem gwarantuje prawdziwość apelu z prośbą o wsparcie. Prawdziwość potwierdzona na podstawie dostarczonej dokumentacji medycznej oraz ZIP NFZ . Zebrane środki w całości są przeznaczanie na potrzeby podopiecznego.

Pamiętaj wpłacając darowiznę możesz odliczyć nie więcej jednak niż kwotę stanowiącą 6% dochodu darczyńcy. w przypadku osób fizycznych oraz 10% w przypadku osób prawnych (Spółki, itp.)

 

Jeżeli ktoś pragnie wesprzeć wesprzeć Kingę Radziejewską może dokonać wpłaty darowizny na subkonto z dopiskiem "Pomoc dla Kingi Radziejewskiej"
Do wpłat Krajowych:

ING BANK 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689

lub kliknąć TUTAJ aby dokonać wpłaty poprzez naszą stronę internetową

Prosimy o 1% podatku jeżeli ktoś jeszcze nie rozliczył.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami w chwili składania do Urzędu Skarbowego rocznego zeznania podatkowego, wystarczy wskazać numer KRS 0000 518 797 i w rubryce "cel szczegółowy 1%" wpisać „Pomoc dla Kingi Radziejewskiej”, a Urząd Skarbowy przekaże kwotę z Państwa 1% podatku.


Dzięki Państwa ofiarności udało nam się pomóc wielu naszym podopiecznym w leczeniu, zakupie leków, dopłaty do rehabilitacji czy zakupie środków niezbędnych do życia. Pełna lista pomocy udzielonej dzięki Państwa dotacji znajduje się tutaj. Jest to nasz wspólny sukces który nie byłby taki gdyby nie Państwa wsparcie. Serdecznie dziękujemy.