Informacje i komunikaty

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Autor: Patryk Makowski

Artykuły

Uważaj na barszcz Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego

3 lipca 2019
Urząd Gminy Grzmiąca
Czytaj więcej o: Uważaj na barszcz Sosnowskiego

Informator o placówkach świadczących pomoc osobom bezdomnym w okresie zimy

POWIAT SZCZECINECKI

SCHRONISKA

 • Dom Pomocy Stowarzyszenia PRO-BONO; 35 miejsc (kobiety i mężczyźni). Trzy posiłki dziennie (ciepłe posiłki oraz suchy prowiant) wydawane są codziennie na miejscu.

78-400 Szczecinek, Gałowo 24; tel. (94) 372-73-37.

 • Dom Pomocy Stowarzyszenia PRO-BONO; 30 miejsc (kobiety i mężczyźni). Trzy posiłki dziennie (ciepłe posiłki oraz suchy prowiant) wydawane są codziennie na miejscu.

78-400 Szczecinek, Brodźce 1; tel. (94) 375-95-01.

 • Schronisko PRO-BONO; 35 miejsc (kobiety i mężczyźni). Trzy posiłki dziennie (ciepłe posiłki oraz suchy prowiant) wydawane są codziennie, możliwość kąpieli-dostęp do ciepłej wody, dyżur lekarza raz w miesiącu i na wezwanie, w razie konieczności

78-425 Biały Bór, Linowo 8, tel. (94) 373-90-47.

 • Dom dla bezdomnych „OAZA”; 20 miejsc (kobiety i mężczyźni). W okresie zimowym możliwość zwiększenia miejsc do 30. Trzy posiłki dziennie (ciepłe posiłki oraz suchy prowiant) wydawane są codziennie na miejscu, możliwość kąpieli-dostęp do ciepłej wody.

78-450 Grzmiąca, Przeradz 64, tel. 691-27-44-73.

6 listopada 2017
Urząd Gminy Grzmiąca
Czytaj więcej o: Informator o placówkach świadczących pomoc osobom bezdomnym w okresie zimy

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych

Wojewoda Zachodniopomorski wprowadza zakaz używania wyrobów pirotechnicznych od dnia 21 grudnia 2016 r. do 4 stycznia 2017 r. z wyjątkiem 31 grudnia 2016 r. oraz 1 stycznia 2017 r. Wynika to z rozporządzenia porządkowego nr 1/2016 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 13 grudnia 2016 r. w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Za nieprzestrzeganie tego zakazu grozi kara grzywny, którą mogą nałożyć strażnicy gminni lub Policja.

16 grudnia 2016
Urząd Gminy Grzmiąca

NIE dla czadu!

Przejdź do - NIE dla czadu!

Silny mróz - Apel

Apel o zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące pomocy: bezdomnych, dzieci, osoby starsze lub będące pod wpływem alkoholu. Tel. alarmowe 997, 112 lub 986.

W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami powietrza IMGW nadal ostrzega przed silnymi mrozami na terenie województw (zachodniopomorskiego oraz mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i pomorskiego). W dzień temperatura może wynieść do -15°C, natomiast w nocy może spaść lokalnie do -24 C. Należy pamiętać, że temperatura odczuwalna jest znacznie niższa, dlatego też musimy dostosować rodzaj odzieży do panujących na zewnątrz warunków oraz ograniczyć przebywanie na otwartej przestrzeni w najzimniejszych momentach doby.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby potrzebujące pomocy, głównie: bezdomnych, dzieci, osoby starsze lub będące pod wpływem alkoholu. Nie możemy być obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. O każdej niepokojącej sytuacji należy poinformować służby ratownicze – tel. alarmowe 997, 112 lub 986.

4 stycznia 2016

Silne mrozy

W obliczu przewidywanych SILNYCH MROZÓW, zaleca się:

 1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
 2. Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
 3. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub ogrzanych miejsc pobytu, szczególnie przez dzieci, osoby kalekie i w podeszłym wieku. Bezwzględnie zaniechać wychodzenia na zewnątrz po zapadnięciu zmroku. W przypadku wyjścia z pomieszczenia, nakładać lekko dopasowaną, wielowarstwową odzież, nakrycia głowy i rękawiczki, a odkryte części ciała, zabezpieczać środkiem natłuszczającym. Zgromadzić niezbędny zapas żywności i wody pitnej.
 4. W przypadku podejrzenia o odmrożenie którejś z części ciała, natychmiast skontaktować się z lekarzem.
 5. Sprawdzić uszczelnienie okien zewnętrznych i drzwi wejściowych. Jeśli jest taka możliwość, założyć na okna okiennice.
 6. Sprawdzić działanie urządzeń grzewczych oraz zaopatrzyć się w odpowiedni zapas stosowanego do nich paliwa.
 7. Ograniczyć zużycie energii elektrycznej, głównie poprzez unikanie nadmiernego dogrzewania pomieszczeń oraz wyłączenie zbędnych odbiorników prądu.
 8. Nie stronić od udzielenia pomocy osobom potrzebującym.
 9. Zadbać o zwierzęta domowe i hodowlane.
 10. Zrezygnować z podróży własnym pojazdem na rzecz komunikacji zbiorowej. Podróżując prywatnym samochodem, należy zadbać o właściwą sprawność akumulatora, układu zapłonowego, ogrzewania i wydechowego, uzupełnić poziom paliwa i zimowego płynu do spryskiwaczy, mieć przy sobie termos z gorącym napojem, koc lub folię termoizolacyjną, sprawny, naładowany telefon komórkowy oraz skrawek jaskrawego materiału, który może posłużyć jako flaga sygnalizacyjna. Należy mieć nieprzerwanie włączone radio dostrojone do lokalnej stacji nadawczej.
 11. Przebywając poza terenem zabudowanym, unikać wędrówki na przełaj, trzymając się tylko przetartego szlaku lub drogi.
 12. Ograniczyć spożywanie napoi alkoholowych.
 13. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.
4 stycznia 2016

Informator o placówkach świadczących pomoc osobom bezdomnym w okresie zimy

W Szczecinie koordynacją pomocy osobom bezdomnym zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie Dział Pomocy Osobom Bezdomnym tel. (91) 48-75-771.

POGOTOWIE ZIMOWE – Stowarzyszenie „FENIKS”: tel. (91) 421-61-22 lub poprzez Straż Miejską: tel. 986, 19656.

13 listopada 2015
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
Czytaj więcej o: Informator o placówkach świadczących pomoc osobom bezdomnym w okresie zimy

Informacja

WÓJT GMINY GRZMIĄCA

Informuje

W dniu 15 października 2015 r. w ramach ćwiczenia RENEGADE 0 SAREX15 organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP w porozumieniu z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej w godz. 6.00-19.00 przeprowadzony zostanie trening systemu alarmowania i ostrzegania ludności o uderzeniach z powietrza.

7 października 2015

Zalecenia dotyczące zachowania podczas upałów

Utrzymaj chłód w pomieszczeniach swego domu

 • W ciągu dnia, zamykaj okna i żaluzje (jeśli dostępne) szczególnie po stronie nasłonecznionej; otwieraj okna i żaluzje nocą, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa, jeśli jest to bezpieczne.
 • Jeśli mieszkanie jest klimatyzowane, drzwi i okna należy zamykać.
 • Wentylatory elektryczne mogą dawać pewną ulgę, jednak, jeśli temperatura zewnętrzna przekracza 35 °C, wentylator nie jest w stanie zapobiec chorobom wywołanym działaniem upału; niezwykle ważne jest picie płynów.
11 czerwca 2015
Czytaj więcej o: Zalecenia dotyczące zachowania podczas upałów

Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

Przejdź do - Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

Oto kilka ważnych uwag:

Zachowaj ostrożność nad wodą:

 • Kąp się tylko w miejscach oznakowanych.
 • Przestrzegaj zasad i zapoznaj się z regulaminem kąpieliska.
 • Zawsze stosuj się do poleceń ratownika.
11 czerwca 2015
Izabela Rudy PSSE w Szczecinku
Czytaj więcej o: Jak bezpiecznie spędzić wakacje?